HAKKIMIZDA


Üretimini arttırma hedefinde bir ülke olarak sorulması gereken asıl soru şu; ürettiğimiz fikirlerin yüzde kaçı bize ait? Dünyada moda haline gelen eğilimleri takip etmek, birileri tarafından çoktan üretilen fikirler üzerinden eşsiz bir yol belirlemeye çalışmak bizi ne kadar ileriye götürür? Ya da şöyle sormak daha doğru olur; başkaları tarafından çizilmiş bir yol haritası ile özgün bir geleceğe ulaşmak mümkün olabilir mi?

Adres Patent olarak toplumca yürüyeceğimiz yolun kendi fikir taşlarımızdan oluşması için bilinçli adımlar atmayı kendimize görev edindik ve 2011 yılının başında 'sesimiz sadece üretim aşamasında değil düşünme aşamasında da duyulsun' diyerek 'Türkiye Patent Hareketi'ni başlattık.

Türkiye'nin önde gelen marka ve patent firmalarından biri olarak 10 yılda biriktirdiğimiz patent bilincini sırtımıza yükleyip Türkiye'nin dört bir yanında çalışmalar düzenledik. Ülke genelinde patent konulu eğitimler, yarışmalar, iletişim faaliyetleri düzenleyerek, etkili bir fikir üretmek için doğru ihtiyacı belirlemenin yeterli olduğunu topluma aktarmaya çalıştık. Bu konuda attığımız tüm adımların geri dönüşlerini de gururla karşıladık.

Hedefimiz; sosyal sorumluluk bilinciyle başlattığımız 'Türkiye Patent Hareketi' kapsamında 2011 yılının ilk gününden beri attığımız önemli adımlara ara vermeden yenilerini eklemek ve Türkiye'deki buluş ve patent farkındalığını arttırmak.