'ENGUZELFİKİR.COM' NEDİR?


Her fikir bir çakıl taşı! Yürüyeceğimiz özgün yol bu taşların eseri olmalı!

Fikir üretmek zamanla öğrenilen, yöntemleri zamanla profesyonelleşen bir eylemdir. Bu bilinçten yola çıkarak 'Türkiye Patent Hareketi' kapsamında yeni bir yarışma başlatıyoruz.

Diyoruz ki; bir fikir de siz üretin! Günlük hayatta 'keşke bunu biri düşünmüş olsaydı' dediğiniz tüm fikirlerin sahibi siz olun ve 'enguzelfikir.com' adresinde yayınlayalım. Fikriniz diğerleri arasından sıyrılarak kendi kategorisinde haftanın en çok beğenisini alırsa 'fikirmetre'de yayınlayacağız. Tutulan bir fikrin sahibi olmanızın haklı gururuna sürpriz hediyeler eklemek de bizden!

İçinizde bir yerlerde! Bunu siz de, biz de çok iyi biliyoruz. Aklınız asi bir çocuk gibi sadece günlük koşuşturma için çalışmak istemiyor; kendini göstermeye, eşsiz bir şeyler bulmaya meraklı. Sizden tek beklentimiz artık bu arzunuzun önüne geçmeye çalışmayın. Tıklayın, fikrinizi 'enguzelfikir.com' sitesinde topluma siz ulaştırın.

Aklınıza gelen (önemli – önemsiz, kullanılabilir – kullanılamaz, imkanlı – imkansız diye ayırmıyoruz) artık içinize sığmayan, insanlarla paylaşmak için can attığınız fikirlerinizi fikir panosunda görmek için yapmanız gereken, adınız soyadınız ve e-posta adresinizle kayıt olduktan sonra fikrinizin yer almasını istediğiniz kategoriyi seçerek 250 karakteri geçmeyecek şekilde yazmak.

İlk İyi Fikir Bizden!

Uzun soluklu bu yarışmada amaç gün içinde aslında ne kadar çok konuda bir şeyler bulmaya hazır olduğumuzu ancak önemsemediğimiz için aklımızın bir köşesine ittiğimizi görmek. Teknolojinin hayatımıza bu denli girdiği bir dönemde sosyal ağlar üzerinden günde binlerce fikrin yayıldığını söyleyebiliriz. Bunu yaparken fikrinizin ne kadar beğeni aldığını göstermek ve sürpriz ödüller kazanmanızı sağlamak bizim aklımıza gelen ilk iyi 'fikir' oldu! Bundan sonraki tüm iyi fikirleri sizden bekliyoruz!

'EN GÜZEL FİKİR' NASIL BELİRLENECEK?

Hem fikir sahipleri hem de oylamaya katılanlar için kolaylık olabilmesi için fikirleri 9 farklı kategoriye böldük. Günlük İhtiyaçlar, Otomotiv, Sosyal Sorumluluk, Yeme-İçme, Bilgisayar-İnternet, Spor ve Sanat başlıklı spesifik konularda fikirlerinizi kategorize edebilirsiniz. 'Benim fikrim o kadar farklı ki kategorilere sığmıyor' diyorsanız 'Genel' başlığı sizin için en uygunu olacaktır.

Kendi kategorisinde her hafta Facebook, Twitter ve beğeni butonundan en çok oyu alan fikirler otomatik olarak 'fikirmetre'de sıralanacak. Kendi kategorisinde haftanın birincisi olan, Türkiye'nin en dinamik kampanya sitesi olan FırsatlarVadisi.com ortaklığıyla sürekli yenilenen sürpriz hediyelerin sahibi olacak.